Filtry (0 product)
Active filters

Brand

No choice available on this group

Categories

No choice available on this group

Dyski HDD

W tej części naszego sklepu internetowego zaopatrzysz się w pojemne, wewnętrzne nośniki do przechowywania danych. Dyski HDD (Hard Disc Drive), nazywane też talerzowymi lub magnetycznymi, złożone są z ruchomych elementów oraz głowic odczytujących zapisane na nich informacje. To właśnie ich budowa odróżnia je od półprzewodnikowych nośników SSD, które są obecnie najpopularniejszymi nośnikami pamięci w laptopach i komputerach stacjonarnych.

Pojemność - dostępne warianty

Największą przewagą, jaką dyski wewnętrzne HDD mają nad wariantami SDD jest ich pojemność. Często osiąga ona nawet kilkanaście terabajtów, co pozwala na przechowywanie na nich naprawdę dużej ilości danych. W naszym asortymencie posiadamy nośniki pamięci o bardzo zróżnicowanej pojemności. Wartości te rozpoczynają się od 500 GB, ale nasi klienci znajdą tu przede wszystkim bardzo szeroki wybór nośników magnetycznych do laptopa i komputera o pojemności 1, 2, 4, 6 oraz 10 TB. Osobom, które potrzebują bardzo dużo miejsca na zgromadzone informacje polecamy zaś warianty, w których na talerzach magnetycznych zmieści się 12, 14, 16, 18 a nawet 20 TB danych.

Jaki dysk twardy do komputera wybrać?

Najważniejszym parametrem, który trzeba wziąć pod uwagę podczas zakupu nośnika magnetycznego, jest oczywiście jego pojemność. Zastanów się, ile pamięci potrzebujesz i dopasuj wariant do swoich potrzeb. Kolejną cechą jest jego rozmiar – do wyboru mamy dwie opcje: 2,5 cala oraz 3,5 cala. Tutaj decyzja zależy od Twojego urządzenia elektronicznego. Talerzowy dysk HDD 3,5 cala przeznaczony jest do komputerów stacjonarnych, natomiast dysk pamięci do laptopa ma 2,5 cala. Przed zakupem warto sprawdzić też prędkość zapisu i odczytu danych, a także prędkość obrotową – oba te parametry świadczą o wydajności nośnika HDD.

Zapraszamy do przeglądania dostępnych wewnętrznych talerzy HDD. Na naszą ofertę składają się wydajne i pojemne wyroby znanych producentów: marek Toshiba, Seagate, Western Digital, HP, Dell i wielu innych. W osobnej kategorii sklepu znajdziesz też liczne zewnętrzne nośniki pamięci do komputerów i laptopów.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Produkt dodany do porównania