Filtry (0 product)
Active filters

Brand

No choice available on this group

Categories

No choice available on this group

Terra Cloud

TERRA 
 CLOUD

Usługi Terra Cloud z nowoczesnego centrum informatycznego Wortmann AG z siedzibą w Hüllhorst rozszerzają portfolio produktów o innowacyjny sposób dostarczania usług informatycznych. Umożliwiają one klientom korzystanie z pojedynczych lub połączonych pakietów w zakresie Hosting, Housing, IaaS lub SaaS.

Kontrola Dostępu: 

Do centrum danych mogą wejść tylko osoby upoważnione. W ciągu dnia bezpieczeństwo zapewniają nasi pracownicy oraz elektroniczny system ochrony. W nocy monitoring budynku przejmują służby ochrony. Oczywiście mamy elektroniczne zabezpieczenia antywłamaniowe i systemy monitoringu antywłamaniowego. Systemy alarmowe uruchamiane są przez całą dobę przez służby ochrony oraz naszych pracowników. Obiekt jest monitorowany przez całą dobę za pomocą kamer video, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz.

 

Budynek:

Rdzeń centrum danych jest wyposażony na całej długości w podniesioną podłogę dla profesjonalnej konstrukcji szafy, zarządzania kablami i chłodzenia. System wczesnego ostrzegania przed wyciekiem dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo. Prace konserwacyjne w zakresie ogólnej technologii budynku, takie jak zasilanie awaryjne czy klimatyzacja, są wykonywane z zewnątrz. Aby zminimalizować zużycie energii, centrum danych podzielono na strefy zimnych i gorących korytarzy.

 

Ochrona przeciwpożarowa:

Centrum danych posiada kilka oddzielnych przedziałów pożarowych. Zainstalowany system sygnalizacji pożarowej jest bezpośrednio połączony z centrum sterowania lokalnej straży pożarnej. Znajduje się on w odległości ok. 200 m w linii prostej od centrum danych. System wczesnego wykrywania pożaru rejestruje opary i cząsteczki uwalniane z kabli lub podobnych urządzeń, które pojawiają się w momencie rozwoju pożaru i odpowiednio alarmuje. W ten sposób można zdusić w zarodku zbliżający się pożar. Nowoczesny system gaszenia gazem uzupełnia koncepcję ochrony przeciwpożarowej.

 

Klimatyzacja:

Redundantna klimatyzacja umożliwia płynne działanie centrum danych. Jeśli jedna jednostka ulegnie awarii, druga zapewnia optymalną temperaturę w centrum danych. Klimatyzacja jest już zaprojektowana na pełną rozbudowę centrum danych, temperatura i wilgotność zawsze pozostają na stałym poziomie nawet przy 100% wydajności. Przy naszej koncepcji nie jest konieczny dopływ świeżego powietrza, dzięki czemu eliminowane są zagrożenia takie jak zanieczyszczenia z powietrza zewnętrznego lub dopływ dymu.

 

Połączenie internetowe: 

Nasze centrum danych jest połączone z internetem za pomocą redundantnego, połączenia non-crossed, co gwarantuje wysoką dostępność i bezpieczeństwo w razie awarii. Budynek jest połączony z przeciwległych stron za pomocą światłowodów. Różnorodni dostawcy usługi dodatkowo zabezpieczają połączenie poprzez swoje niezależne struktury.

 

Lokalizacje: 

TERRA CLOUD wykorzystuje dodatkowo centrum danych grupy Freenet w Düsseldorfie jako partnerskie centrum danych dla strategii multi-site, outsourcingu kopii zapasowych i scenariuszy wysokiej dostępności. Centra danych są ze sobą bezpośrednio połączone. Sieć ta dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo TERRA CLOUD.Kolejnym partnerskim centrum danych jest centrum danych w Münchenstein (Szwajcaria). Ta lokalizacja oferuje naszym szwajcarskim partnerom w szczególności możliwość uzyskania portfolio TERRA CLOUD bezpośrednio na miejscu. Oba centra danych posiadają również certyfikat ISO 27001.

 

W naszym centrum danych oddajemy do Państwa dyspozycji potężny klaster wirtualizacyjny, który jest elastycznie i rozszerzalnie połączony. Masz możliwość przechowywania kopii zapasowych w oddzielnym pomieszczeniu przeciwpożarowym lub w centrum danych naszego partnera.

 

Licencjonowanie: 

WORTMANN AG jest największym dystrybutorem licencji Microsoft w Niemczech. Model licencji SPLA właściwy dla centrów danych można uzyskać również w firmie WORTMANN AG.

 

Zasilanie

Dachy centrum danych wyposażone są w system solarny. Wytwarzana tu energia elektryczna pokrywa dużą część zapotrzebowania na energię. Dodatkowo zasilanie centrum danych zapewnia publiczna sieć energetyczna. Centrum danych jest podłączone do sieci energetycznej poprzez kilka połączeń, dzięki czemu w przypadku awarii jednego połączenia, inne przejmuje jego rolę. Jednak w przypadku awarii całej sieci energetycznej, systemy zasilania awaryjnego zabezpieczają dostawy energii elektrycznej. Systemy te pozwalają na samodzielne działanie centrum danych do pięciu dni, a ich działanie można dowolnie przedłużać poprzez uzupełnianie paliwa. Ze względów bezpieczeństwa systemy zasilania awaryjnego znajdują się poza budynkiem centrum danych.

 

Wewnątrz centrum danych system szyn zbiorczych umożliwia pobieranie energii z dowolnego punktu centrum danych. Dodatkowo w tym systemie szyn zbiorczych znajdują się dwie redundantne fazy, zabezpieczone niezależnymi UPS-ami, które prowadzą do każdego odbiorcy końcowego. Taka konstrukcja umożliwia nieprzerwane utrzymanie zasilania.

 

Ochrona danych

Wszyscy nasi pracownicy są zobowiązani do przestrzegania ustawy o ochronie danych osobowych i są optymalnie przeszkoleni w zakresie wymogów bezpiecznego funkcjonowania centrum danych w ramach EU-DSGVO (RODO). Przede wszystkim doświadczenie z codziennej działalności projektowej i integracji sprzętu oznacza, że oprócz wiedzy z zakresu obsługi centrum danych posiadają oni solidne know-how w zakresie aplikacji i sprzętu. Dzięki temu można w maksymalnym stopniu wyeliminować uciążliwe przekazywanie odpowiedzialności w przypadku awarii.

                                                                                                        

                
    

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Produkt dodany do porównania